Rådgivningsafdelingen hos Center for Autisme yder autismespecialiseret rådgivning til børn, unge, voksne og fagpersoner. Alle vores rådgivere er specialiserede indenfor autismeområdet og VISO-eksperter.
Hver dag afholder rådgiverne sparring, samtaler, supervision, psykoedukation m.m., men i sidste uge blev kalenderen friholdt en hel dag, fordi områdechef og aut. psykolog Kathrine Egelund Christensen havde indkaldt til udviklingsdag.
Det er værdifuldt at løfte blikket fra ”driften” engang imellem – skabe fælles overblik, reflektere, diskutere og sparre med hinanden.
Ledige stillinger
Receptionist og administrativ medarbejder til Fonden Incita
Som vores nye receptionist bliver du det første møde for vores gæster og borgere. Du træder ind i en alsidig hverdag, hvor du arbejder tæt sammen med vores nuværende receptionist om at skabe en behagelig og positiv modtagelse for alle – uanset hvor travlt vi har ved telefonerne og skærmen.